Dnešní datum: 21. 08. 2014  Hlavní
stránka
:: Informační
středisko
:: Tylovo
divadlo
:: Zámek :: Kino :: Knihovna

Akceptujeme!

U nás můžete hradit za služby pomocí platebních karet!


Kde nás najdete?

mapa-kis-objekty


Kultura v Lomnici n.Pop.

Databáze kulturních subjektů v Lomnici n.Pop


Podporujeme regionální výrobce!

logo_produkt


Uživatel
Neznámý čtenář
registrace
proč se registrovat


Uživatelské jméno:

Heslo:
Zrušit registraci


Vyhledávání

Zámecké rockování - 12
13.4.2013 na zámku v rámci cyklu Zámeckých hudebních sobot
zobrazení: 153
ZÁMECKÉ ROCKOVÁNÍ JE OPĚT TADY Sobota 23.8.2014 od 17,00 hodin
areál za sokolovnou Lomnice n. Pop.

LOKACER o. s. a AION music club Lomnice n. Pop. ve spolupráci s KIS Města Lomnice n. Pop. vás zvou na ZÁMECKÉ ROCKOVÁNÍ z cyklu Zámeckých hudebních sobot do areálu za sokolovnou v Lomnici nad Popelkou.

Vystoupí: Garage + Tony Ducháček (Hity Medow, Voči, Má ji má, Podvlíkačky, Houby - Muchomůrky atd.); Hallodrn - Chuchelna; Ronin - Lomnice n. Pop.; Neo Mr. Day - Lomnice n. Pop.

Vstupné v předprodeji 135 Kč v prodeji od 4.8.2014 v Informačním středisku na náměstí. Vstupné na místě 150 Kč. Občerstvení zajištěno. Změna programu vyhrazena!

Plakát

... celý článek

DOPOLEDNÍ PROMÍTÁNÍ V KINĚ POKRAČUJE V ZÁŘÍVážení příznivci Dopoledního promítání (nejen) pro seniory v Městském kině v Lomnici nad Popelkou,
v srpnu se dopolední projekce za snížené vstupné 40 Kč nekoná, projekt pokračuje opět v září.
Ve středu 17.9. od 9,30 hodin můžete vidět český životopisný dokument Olgy Semmerové Magický hlas rebelky o osudech zpěvačky Marty Kubišové,
 který se setkal s velkým úspěchem na letošním MFF Karlovy Vary.
Martě Kubišové, sedmadvacetileté pěvecké hvězdě populární hudby šedesátých let, byla komunistickou mocí po ruské vojenské okupaci Československa v roce 1968 ukončena slibná pěvecká kariéra. Důvodem byla pravděpodobně její píseň Modlitba pro Martu, která se stala protestsongem okupované země. Marta, trojnásobná Zlatá slavice a sexy symbol té doby, se živila lepením pytlíků. Stres, vyvolaný dramatickou změnou života a normalizační beznadějí vyústil v porod mrtvého dítěte provázený klinickou smrtí. Svůj osud nesla bez reptání, odmítla namlouvání normalizačního režimu, a po druhém sňatku se odstěhovala na vesnici, kde podepsala manifest Charta 77.
Film mapuje Martino pěvecké umění v první i druhé kariéře, osobní a disidentský život i prostřednictvím filmových archivů.
V hlavních rolích Marta Kubišová, Dana Němcová, Pavel Kohout, Vlastimil Třešňák, Jaroslav Hutka a Aneta Langerová.
Délka filmu 90 minut.
Pokladna je otevřena 30 minut před začátkem promítání.

... celý článek

SEVÁČKOVO LOUČENÍ S LÉTEM A PRÁZDNINAMI NA LOMNICKÉM ZÁMKUNeděle 31.8.2014 od 13 do 15 hodin
zámek Lomnice nad Popelkou

LÉTO NA ZÁMKU 2014


Kulturní a informační středisko ve spolupráci s Městskou knihovnou a firma Beneš a Lát, a. s. - VISTA zvou děti na závěr letošních prázdnin do Seváčkovy zámecké herny v lomnickém zámku na Seváčkovo loučení s prázdninami.
Program: soutěže v Seváčkově herně (rychlost skládání, soutěže se Seváčkem ad.), losování Seváčkova kvízu o ceny, dílnička v knihovně, pohádka a čtení knížek s Babčou Alčou, Suchárkova stezka zámkem, loutková pohádka aj. Změna programu vyhrazena.
Účastníci akce se mohou od 15,30 hodin zúčastnit promítání pohádky v kině za zlevněné vstupné 40 Kč.
Jednotný vstup na akci: 10 Kč.


Plakát. ... celý článek

LOMNICKÝ ZÁMEK JE V LÉTĚ OPĚT RAZÍTKOVACÍM MÍSTEM HRY ZA POVĚSTMI ČESKÉHO RÁJE28.6.2014 - 31.8.2014
zámek Lomnice nad Popelkou


LÉTO NA ZÁMKU 2014


Poznáváte rádi se svými dětmi Český ráj a využíváte při tom cestovatelskou hru Za pověstmi Českého ráje?
Pak je právě pro vás důležitá informace, že lomnický zámek je i v letošním roce opět  razítkovacím místem, kde můžete získat do své cestoknížky jedno z razítek pohádkového putování. Stačí si zakoupit vstupenku na některou z výstav nebo na krátkou prohlídku zámku v rámci akce Léto na zámku 2014.
Za nasbíraná razítka pak můžete v tzv. směnárnách, kterou je i lomnické Informační středisko, získat bonusovou kartu na čerpání některé z nabízených slev a výhod a malou odměnu.

Dalším razítkovacím místem hry Za pověstmi Českého ráje je v Lomnici nad Popelkou Městské muzeum a galerie.

Více informací o cestovatelské hře Za pověstmi Českého ráje, jejích pravidlech a o nabídce v Českém ráji pro děti naleznete na internetových stránkách Českého ráje Český ráj dětem http://www.ceskyrajdetem.cz/.


... celý článek

BYL JEDNOU JEDEN KORÁLEK... ANEB VÝSTAVA ŠPERKŮ A DOPLŇKŮ PRO VAŠI KRÁSU A RADOSTSobota 28.6. od 9 hodin - neděle 31.8. do 16 hodin
zámek Lomnice nad Popelkou - přízemí

Léto na zámku 2014

Kulturní a informační středisko vás zve na prodejní výstavu šperků a doplňků z fimo hmoty Zuzany Sůvové z Lomnice nad Popelkou nazvanou Byl jednou jeden Korálek...
Uvidíte a zakoupit si budete moci šperky a doplňky včetně příborů z fimo hmoty, čelenky a pásky z korálků a další drobnosti pro radost.

Otevírací doba: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, Ne 13 - 16 hodin.
Vstupné: 20 a 30 Kč, dále dle ceníku Léta na zámku 2014.


Plakát.


... celý článek

Úprava půjčovní doby v knihovně o prázdninách                            Út  8.00 - 17.00

                            St  8.00 - 13.00


                        bez rozlišení oddělení   Dovolená :    od 21.7. 2014  do 8.8. 2014

 

... celý článek

SUCHÁREK A SEVÁČEK - PATRONI LETOŠNÍHO LÉTA NA ZÁMKU V LOMNICI NAD POPELKOUSobota 28.6.2014 od 9 hodin - neděle 31.8.2014 do 16 hodin
zámek Lomnice nad Popelko u

Letošní Léto na zámku je za dveřmi!!!
Pozor! Suchárkova stezka zámkem až od poloviny července!!! K posunutí termínu došlo z technických důvodů, omlouváme se!!!

Kulturní a informační středisko vás zve k letní návštěvě lomnického zámku! Již v sobotu 28. června tu totiž začíná další ročník cyklu kulturních akcí Léto na zámku 2014.
Čekají na  vás krátké prohlídky zámku, pět výstav včetně Seváčkovy zámecké herny a Seváčkova loučení s létem, promenádní koncert s dechovou hudbou Táboranka na nádvoří zámku nebo zámecké letní kino tamtéž, ale i několik novinek – Letní zámecká školička nebo pohádka pro děti.
Přijďte se od poloviny července blíže seznámit také se skřítkem Suchárkem (vyobrazeným Kamilem Brožem), který především děti provede po zámku a seznámí je s pověstí, jak to možná kdysi vlastně bylo, že se v Lomnici začaly péct Lomnické suchary...
Děti, ale i jejich doprovod jistě zajímá informace, že také v letošním roce bude lomnický zámek razítkovacím místem hry Za pověstmi českého ráje. Razítko do cestoknížky získají po zakoupení vstupenky na výstavu.
Vstupné do zámku: herna a výstavy v přízemí; výstava ve sklepení; výstava v Zámecké minigalerii (1. patro) - 20 a 30 Kč; Všechny výstavy (celý zámek) nebo krátká prohlídka zámku (každou lichou hodinu) + 10 Kč, rodinné vstupné (min. dvě děti) 80 Kč.
Sleva: kupón Šťáva – 1+1 vstupenka (normální) zdarma + upomínkový předmět; kupón Kam na výlet – k zakoupené vstupence na výstavu prohlídka zdarma nebo upomínkový předmět.


Pokladnu letos opět naleznete za pravým bočním vchodem do zámku z nádvoří.    

Otevírací doba Léta na zámku 2014: ÚT – Pá 10 – 16 hodin, So 9 – 12 hodin, neděle 13 – 16 hodin.

Plakát.
Skládačka


Podrobnější informace o akci naleznete níže po rozkliknutí odkazu ... celý článek.

... celý článek

SKLENĚNÁ PLASTIKA PROZÁŘÍ LETNÍ ZÁMECKÉ SKLEPENÍNeděle 22.6.2014 od 15 hodin – neděle 14.9.2014 do 16 hodin
zámek Lomnice nad Popelkou - sklepení
Léto na zámku 2014


Kulturní a informační středisko vás zve v rámci cyklu akcí Léto na zámku 2014 na výstavu známého českého skláře Mariana Volrába SKLENĚNÁ PLASTIKA.
Kurátor výstavy: Jaroslav Bárta.
Přírodní a základní tvary skleněných objektů tavených ve formách, později přebrušovaných, malovaných a mnohdy razantně prořezávaných se vynořují ze tmy sklepního zámeckého prostředí. Sklo se zde vznáší, je pevně vklíněno, nebo se jen dotýká. Některé objekty jsou vystaveny vůbec poprvé a krásný prostor jen umocňuje jejich křehkost a snovost.

Otevírací doba: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, Ne 13 - 16 hodin.
Vstupné: 20 a 30 Kč, dále dle ceníku Léta na zámku 2014.


Plakát.
Pozvánka.

Více o autorovi se dozvíte níže po rozkliknutí odkazu ... celý článek.

... celý článek

CESTUJTE V LÉTĚ Z LOMNICE ZA KRÁSAMI ČESKÉHO RÁJE VLAKEMChystáte se v létě na výlety v okolí Lomnice nad Popelkou a v Českém  ráji? Využijte ke svým cestám vlakového spojení z lomnického nádraží!
Užitečným pomocníkem pro vás může být jízdní řád vlakového spojení z Lomnice nad Popelkou ve směru na Starou Paku a na Sobotku a Mladou Boleslav , který pro vás zpracoval a půvabně ilustroval Kamil Brož z Lomnice nad Popelkou.
Jízdní řád měl být původně součástí vydaného prvního čísla Lomnických letních turistických novin, ale protože se do nich nakonec nevešel, přinášíme vám ho touto cestou.
Vytištěný ho navíc můžete zdarma získat v Informačním středisku na Husově náměstí.

Přejeme vám šťastnou letní cestu za krásami našeho regionu, vaše Kulturní a informační středisko.

Jízdní řád naleznete ZDE .

... celý článek

VYŠLY LOMNICKÉ LETNÍ TURISTICKÉ NOVINY 2014Lomnické letní turistické noviny 2014 se dostaly ke svým čtenářům!

V týdnu před Krajským Dnem koně a Zámeckou hudební sobotou, které se konají v Lomnici nad Popelkou v sobotu 31. května, vyšlo první premiérové číslo Lomnických letních turistických novin 2014.
Jejich čtenáři (obyvatelé Lomnice nad Popelkou a přilehlého regionu, ale i jeho návštěvníci) a všichni, kteří se zajímají o dění ve městě a okolí, v novinách naleznou aktuální informace o novinkách letošní turistické sezony, pozvánky k návštěvě atraktivních turistických cílů, kalendář vybraných akcí ve městě i Mikroregionu Tábor, tipy na výlety a další informace.
Lomnické letní turistické noviny vydalo Město Lomnice nad Popelkou, redakční rada se skládala z Kulturního a informačního střediska Města Lomnice nad Popelkou a Střední školy Lomnice nad Popelkou.
Noviny vyšly v nákladu 10 tisíc kusů ve formátu A4+, jsou plnobarevné a tištěné na křídovém papíru. Jsou bezplatné.
Vzápětí po vydání byly distribuovány do lomnických domácností. K dostání jsou v Informačním středisku na Husově náměstí. Postupně budou dodány do obcí Mikroregionu Tábor, muzeí, informačních středisek regionu a Českého ráje, na památkové objekty a na další turistické cíle nebo významné kulturní a sportovní akce.
Pro stažení budou k dispozici také v elektronické podobě na stránkách města www.lomnicenadpopelkou.cz nebo Kulturního a informačního střediska www.kislomnice.cz.
Doufáme, že i vy tuto zajímavou novinku přivítáte a že si v tiskovině najdete to pravé, co bude právě vás před nadcházejícím létem zajímat.   

Zde si můžete Lomnické letní turistické noviny přečíst v elektronické podobě.

----------------------------------------------
Lomnické letní turistické noviny 2014
Vydavatel: Město Lomnice nad Popelkou
Redakce: Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou a Střední škola Lomnice nad Popelkou
Grafické zpracování: BÁRTA & BÁRTA
Náklad: 10 tisíc ks výtisků
Formát: A4+ plnobarevné
Lokalita: Lomnice nad Popelkou a okolí (Mikroregion Tábor)

Cena: zdarma

---------------------------------------------------------

... celý článek

LETNÍ ZÁMEK = MODELÁŘŮ RÁJ31.5.2014 od 14 hodin – 31.8.2014 do 16 hodin
zámek Lomnice nad Popelkou - přízemí
Výstava v rámci Léta na zámku 2014

Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou a Dům dětí a mládeže Sluníčko Lomnice nad Popelkou zvou veřejnost na výstavu Jak se dělají modely aneb Jak zábavně trávit volný čas…
Uvidíte papírlové modely budov, chaloupek, zámků, aut, lodí; železniční modelářství (kolejiště) včetně ukázky tvorby krajiny; plastikové modely aut, lodí, vojenské techniky…, které vytvořili členové kroužku papírového modelářství při DDM Sluníčko Lomnice n. Pop. a další spřátelení modeláři. Součástí expozice bude i prezentace kroužku mechatroniky a prodejní stánek Tiskárny DUKASE Hradec Králové.

Zahájení výstavy se koná v sobotu 31.5. od 14 hodin v rámci pódiových vystoupení kroužků DDM na Dětské zámecké sobotě.
Úvodní slovo: Tomáš Herder z DDM Větrník Liberec.

Od 15 do 17 hodin ukázkové dílničky pro veřejnost.

Otevírací doba: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, Ne 13 - 16 hodin.
Vstupné: 20 a 30 Kč, dále dle ceníku Léta na zámku 2014.


Plakát.

... celý článek

SEVÁČKOVO ZÁMKOHRANÍ ZVE DO DĚTSKÉ HERNYStředa 28.5. od 16 hodin – 31.8.2014
zámek Lomnice n. Pop. – zámecká minigalerie (přízemí)
Herna a výstava v rámci Léta na zámku 2014

Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou ve spolupráci s firmou Beseš a Lát, a. s. – VISTA vás zve na akci SEVÁČKOVO ZÁMKOHRANÍ s podtitulem Přijďte si hrát na zámek aneb Kdo si hraje, nezlobí.
Čeká na vás prodejní prezentace výrobků a hraček (stavebnice Seva, panáčků Seváčků, Monti system ad.) firmy Beneš a Lát, a. s. – VISTA a Seváčkova zámecká herna pro děti, které mohu dle libosti a své fantazie sestavovat různé skládačky a stavby.
V průběhu výstavy bude také připravena soutěž o několik hodnotných cen.

Otevírací doba: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, Ne 13 - 16 hodin.
Vstupné: 20 a 30 Kč, dále dle ceníku Léta na zámku 2014.

Plakát.

Více o historii firmy - viz níže.

... celý článek

LOMNICKÁ FOTOGRAFKA MARKÉTA HORKÁ SE PŘEDSTAVÍ RETROSPEKTIVNÍ VÝSTAVOU NA ZÁMKUSobota 17.5.2014  - neděle 31.8.2014
zámek Lomnice nad Poplkou - salonky

Kulturní a informační středisko vás zve na výstavu lomnické fotografky Markéty Horké nazvané Retrospektiva aneb 25 let mého fotografování.
C
o k chystané výstavě řekla sama autorka? „Jmenuji se Markéta Horká a jsem fotografka tělem i duší. Výstava vám prostřednictvím fotografií představí mé nesmělé začátky až po dnešní tvorbu. Uvidíte fotografie různých žánrů: reportáží (najdou se tam i fotografie z 1. května roku 1986), krajiny, macro, atelierní tvorbu, prostě vše, co mě zaujalo. Mám ráda tento citát od Ansela Adamse: Opravdová fotografie nepotřebuje vysvětlení a také nemůže být popsána slovy. ''

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 17. května od 14 hodin ve velkém sále lomnického zámku.
Úvodní mluvené slovo: Veronika Horká. Hudební doprovod: skupina Volume+.
Na vernisáž vstupné dobrovolné.

Těšíme se na setkání s vámi! Najdete se na některých fotografiích i Vy?

Pozvánka
Plakát.

Otevírací doba: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, Ne 13 - 16 hodin.
Vstupné: 20 a 30 Kč, dále dle ceníku Léta na zámku 2014.Více o autorce - viz níže.

... celý článek

index | 1-15 | následující | Celkem 16 článků


 
Aktuální kalendáře akcí ke stažení!
Přehled kulturních akcí Program kina Kalendář akcí

KIS E-SHOP

Internetový
obchodní dům
VSTUPTE!

Navštivte náš internetový obchodní dům!


Nový ON-LINE katalog Městské knihovny

Vstup do katalogu!


Lomnické kino na facebooku!

facebook


Předprodej vstupenek v KIS

 Ticketstream

Ticketportal

Ticket Art

e-vstupenka


Aktuality
Výroba razítek v KIS!

KIS je tady pro Vás!

Kulturní a informační středisko bylo založeno v roce 2002 jako příspěvková organizace Města Lomnice n.Pop. Od počátku vyvíjí aktivity ve prospěch lidí všech generací a to v oblasti, kultury, cestovního ruchu a společenských aktivit. I vy si jistě vyberete ze široké škály nabídky.


Anketa

Jaké mapy využíváte v současné době nejčastěji?Celkem hlasovalo: 562


Lomnické hudební jaro - 20. ročník - 67
26.4.2014
zobrazení: 102

Partneři KIS

 
 
© 2007 -2013 Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou     
Editing, design by Audit-web, s. r. o., www.audit-web.cz, Razítka, Vizitky, Razítka