Dnešní datum: 20. 04. 2014  Hlavní
stránka
:: Informační
středisko
:: Tylovo
divadlo
:: Zámek :: Kino :: Knihovna

Akceptujeme!

U nás můžete hradit za služby pomocí platebních karet!


Kde nás najdete?

mapa-kis-objekty


Kultura v Lomnici n.Pop.

Databáze kulturních subjektů v Lomnici n.Pop


Podporujeme regionální výrobce!

logo_produkt


Uživatel
Neznámý čtenář
registrace
proč se registrovat


Uživatelské jméno:

Heslo:
Zrušit registraci


Vyhledávání

Vánoční koncert ZUŠ 2012 - 35
zámek 20.12.2012
zobrazení: 188
20. jubilejní ročník mezinárodního festivalu Lomnické hudební jaro je za dveřmi!lhj-2014-2 lhj-2014-1  

Kdo by to byl řekl, že to malý lomnický festiválek písně zpěvu a tance, který vznikl jako příležitost a možnost ukázat se, dovalí ke dvěma desítkám.

Vznikl v době, kdy nic podobného široko daleko nebylo, přes počáteční začátečnické rozhlížení se ujal a během té dlouhé doby dal příležitost spoustě nadaným mladým lidem do 18 let.
Festival se přes prvotní záměr nakonec stal nesoutěžním, což mu paradoxně přineslo nemálo kritiky od postupu chtivých, ale mnohem víc bylo těch, kteří si uvolněnou atmosféru přehlídky bez zbytečného stresu užívalo. 

... celý článek

NOVINKA: VYJDOU LOMNICKÉ LETNÍ TURISTICKÉ NOVINYNenechte si ujít!

Nejpozději týden před Krajským dnem koně Libereckého kraje a Dětskou zámeckou sobotou, které připadají na sobotu 31. května, najdou obyvatelé Lomnice ve svých schránkách zajímavou novinku - první premiérové číslo Letních lomnických turistických novin 2014.
Všichni, kteří se zajímají o dění v Lomnici a okolí, v nich naleznou aktuální informace o novinkách letošní turistické sezony, pozvánky k návštěvě atraktivních turistických cílů (kapitola Turistické cíle ve městě a jeho okolí) a zajímavých akcí ve městě i v regionu (Kalendář akcí), tipy na výlety, ale i zábavnou část plnou úkolů a soutěží a mnoho dalšího čtení.
Letní noviny vydá Město Lomnice nad Popelkou, redakční rada se skládá z Kulturního a informačního střediska Města Lomnice nad Popelkou a Střední školy Lomnice nad Popelkou. Noviny vyjdou v nákladu 8 – 10 tisíc ks ve formátu A4+, budou plnobarevné a distribuovány zcela zdarma do domácností, Informačních středisek, na památky, do muzeí a dalších turistických cílů s provozní dobou, do ubytovacích zařízení a do obcí Mikroregionu Tábor i dalších okolních obcí i jinam dle potřeby. Pro stažení budou k dispozici také v elektronické podobě.
Doufáme, že i vy tuto zajímavou novinku přivítáte a že si v tiskovině najdete to pravé, co bude právě vás před nadcházejícím létem zajímat.    

-----------------------------------------------------------

Lomnické letní turistické noviny 2014
Vydavatel: Město Lomnice nad Popelkou
Redakce: Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou a Střední škola Lomnice nad Popelkou
Grafické zpracování: BÁRTA & BÁRTA
Náklad: 8–10 tisíc ks výtisků
Formát: A4+ plnobarevné
Lokalita: Lomnice nad Popelkou a okolí (Mikroregion Tábor)
Cena: zdarma

------------------------------------------------------------

... celý článek

KLUB SENIORŮ - DŮCHODCI TECHNOLEN ZVE NA PRVNÍ LETOŠNÍ VÝLET - DO JESENÍKŮÚterý 20. května 2014
Středa 21. května 2014
Čtvrtek 22. května 2014


Klub seniorů – Důchodci Technolen při KIS Města Lomnice nad Popelkou pořádá první z letošních poznávacích zájezdů za krásami naší vlasti Krajinou vyhaslých sopek a romantikou vodních ploch a zajímavých památek i klidných zákoutí, který turisty zavede do Sovince, Jiříkova a Pasek.
Cesta Nízkým Jeseníkem je působivým zážitkem, proto neváhejte, několik posledních volných vstupenek je na 20. a 22.5.2014.

Hrad Sovinec – na skalnatém ostrohu byl před r. 1333 postaven takřka nedobytný hrad, který se stal oporou husitů na Moravě.
Jiříkov – Pradědova galerie – řezbář Halousek.
Paseka – obec Paseka je vstupní branou do pohoří Nízkého Jeseníku.

Orientační cena zájezdu: 360 – 420 Kč. Odjezdy v 5 hodin z Husova náměstí.
Poslední volné vstupenky v IS, více informací na tel.: 739 568 347.

... celý článek

DOPOLEDNÍ PROMÍTÁNÍ V KINĚ VÁS ZVEPondělí 26. května od 9,30 hodin
Středa 4. června od 9,30 hodin

Městské kino Lomnice nad Popelkou

Kulturní a informační středisko pro vás opět připravilo oblíbené Dopolední promítání (nejen) pro seniory a rodiče na mateřské a rodičovské dovolené, které se koná v Městském kině v Lomnici nad Popelkou za snížené vstupné 40 Kč.

pondělí 26. května vás zveme na americkou komedii v českém znění Frajeři ve Vegas  s podtitulem Tohle místo není pro mladý, ve kterém se hlavních úloh zhostily herecké legendy Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman a Kevin Kline, kteří se jako celoživotní přátelé na stará kolena rozhodnou zapomenout na svá stará kolena a ve jménu slavných společných mejdanů to ještě jednou roztočit, a to hned v Las Vegas. Délka filmu 105 minut.
Druhým filmem bude ve středu 4. června nová česká komedie režiséra Jiřího Vejdělka Něžné vlny  o sympatickém Vojtovi, ze kterého chce mít jeho cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989.

Začátky filmů v 9,30 hodin.
Pokladna je vždy otevřena půl hodiny před začátkem promítání.
Možnost zakoupení občerstvení.

Plakát 1.

... celý článek

LiStOVáNí uvádí DOBRÝ PROTI SEVERÁKU     V úterý dne 29.dubna 2014 již od 18:30 v zámeckém sklepení uvede

                LiStOVáNí další svůj pořad, poslední před prázdinami

                                    DOBRÝ  PROTI  SEVERÁKU

 Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano? Tenhle milostný balet by se jistě líbil všem romantikům, a to hned z několika důvodů. Oba protagonisté v knize okusí nejrůznější odstíny a tóny staré dobré romantické touhy, která vzkvétá, ale nerozplývá se. Text je vtipný, což je pro romantiky velice cenné. Emailové LiStOVáNí!

Přijďte se podívat!!!

Na stránkách KISu je spuštěn i rezervační systém na toto představení.

... celý článek

NOVÝ, BAREVNÝ TURISTICKÝ ŠTÍTEK NA HŮL Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou nechalo vydat nový, barevně zpracovaný turistický štítek na hůl s motivem rozhledny na Táboře.

Cena štítku na hůl: 25 Kč/ks.

Samotný štítek i jiné druhy si můžete zakoupit v Informačním středisku na náměstí.

... celý článek

ZAČÁTEK PRÁZDNIN BUDE PATŘIT ZÁMECKÉ DIVADELNÍ ŠKOLIČCEPondělí 7.7. – čtvrtek10.7.2014
zámek Lomnice nad Popelkou


Zpestřete si začátek prázdnin zábavou i poznáním!

Dům dětí a mládeže Sluníčko ve spolupráci s Kulturním a informačním střediskem zve děti a mládež do 18 let do Letní divadelní školičky, ve které je čeká povídání o divadle a hraní od pantomimy k loutkovému divadlu..., a nejen to.
Školička bude ukončena ve čtvrtek 10.7. vystoupením všech účastníků představením pro veřejnost na zámku.
 
Přihlášky a další informace přímo v DDM Sluníčko. Cena letní divadelní školičky je 400 Kč. Další informace na te. č.:481 671 979.


... celý článek

LOMNICKÁ FOTOGRAFKA MARKÉTA HORKÁ SE PŘEDSTAVÍ RETROSPEKTIVNÍ VÝSTAVOU NA ZÁMKUSobota 17.5.2014  - neděle 31.8.2014
zámek Lomnice nad Poplkou - salonky


Kulturní a informační středisko vás zve na výstavu lomnické fotografky Markéty Horké nazvané Retrospektiva aneb 25 let mého fotografování.
C
o k chystané výstavě řekla sama autorka? „Jmenuji se Markéta Horká a jsem fotografka tělem i duší. Výstava vám prostřednictvím fotografií představí mé nesmělé začátky až po dnešní tvorbu. Uvidíte fotografie různých žánrů: reportáží (najdou se tam i fotografie z 1. května roku 1986), krajiny, macro, atelierní tvorbu, prostě vše, co mě zaujalo. Mám ráda tento citát od Ansela Adamse: Opravdová fotografie nepotřebuje vysvětlení a také nemůže být popsána slovy. ''

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 17. května od 14 hodin ve velkém sále lomnického zámku.
Na vernisáž vstupné dobrovolné.

Těšíme se na setkání s vámi! Najdete se na některých fotografiích i Vy?

Na výstavu do 27.6. vstupné dobrovolné. Otevřena bude po předběžné dohodě.
Od 28.6. do 31.8. vstupné a otevírací doba v rámci cyklu akcí Léto na zámku 2014.

... celý článek

Babča Alča ve školkáchDo pohádky a zas zpátky s babčou Alčou .

Od dubna čte zase babča Alča pohádky v mateřských školkách
Při této příležitosti bych chtěla čtenáře požádat o shovívavost. V níže uvedené dny se bude knihovna dopoledne zavírat o 10 minut dříve, tedy v 11.50, aby děti na babču Alču dlouho nečekaly. 

 

                                              Pondělí, středa, čtvrtek - MŠ Dášenka

                                     Pátek - MŠ Klubíčko 

             

 

... celý článek

V LOMNICI ZAZNÍ NEJVĚTŠÍ HITY SKLADATELE A ZPĚVÁKA JAROSLAVA UHLÍŘEČtvrtek 22.5.2014 od 19 hodin
Tylovo divadlo Lomnice nad Popelkou

 jaroslav_uhlirKulturní a informační středisko vás zve na Nový celovečerní 90minutový koncertní pořad skladatele Jaroslava Uhlíře s kapelou nazvaný JAROSLAV UHLÍŘ S KAPELOU – VÝBĚR NEJVĚTČÍCH HITŮ.
Jaroslav Uhlíř si tentokrát připravil pro posluchače opravdovou hudební lahůdku, a to koncertní program, ve kterém vystupuje společně se skvělou doprovodnou kapelou v klasickém rockovém složení.
Program je sestaven z největších hitů, které za posledních 40 let vytvořili J. Uhlíř ve spolupráci se Z. Svěrákem. Jsou to např. písně Holubí dům, Ani k stáru, Severní vítr, Není nutno ad.
Ačkoliv se jedná o koncert večerní, interpretované písně jistě osloví i mladší diváky.

Předprodej vstupenek v ceně 270 a 250 Kč, 140 Kč mládež do 15 let, od 1.4.2014 na www.kislomnice.cz/rezervace a v Informačním středisku.
Na toto představení platí výhody MÍSTENKY 2014
.

Plakát.

... celý článek

NOVÉ TURISTICKÉ SAMOLEPKY DO DENÍČKU Kulturní informační středisko Města Lomnice nad Popelkou nechalo vyrobit dvě nové samolepky do turistického deníku. Jedná se o samolepky s motivem lomnického zámku a Karlovského náměstí (Karlov).

Cena samolepky je 12 Kč/ks.

 Samotné turistické samolepky do turistického deníku dostanete v Informačním středisku na náměstí.

Neváhejte si je zakoupit do své sbírky.

... celý článek


 
Aktuální kalendáře akcí ke stažení!
Přehled kulturních akcí Program kina Kalendář akcí

KIS E-SHOP

Internetový
obchodní dům
VSTUPTE!

Navštivte náš internetový obchodní dům!


Nový ON-LINE katalog Městské knihovny

Vstup do katalogu!


Lomnické kino na facebooku!

facebook


Předprodej vstupenek v KIS

 Ticketstream

Ticketportal

Ticket Art

e-vstupenka


Aktuality
Výroba razítek v KIS!

KIS je tady pro Vás!

Kulturní a informační středisko bylo založeno v roce 2002 jako příspěvková organizace Města Lomnice n.Pop. Od počátku vyvíjí aktivity ve prospěch lidí všech generací a to v oblasti, kultury, cestovního ruchu a společenských aktivit. I vy si jistě vyberete ze široké škály nabídky.


Anketa

Jaké mapy využíváte v současné době nejčastěji?Celkem hlasovalo: 376


Adventní ladění 2013 - 153
Tylovo divadlo 6.12.2013, pořadatel DDM Sluníčko
zobrazení: 67

Partneři KIS

 
 
© 2007 -2013 Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou     
Editing, design by Audit-web, s. r. o., www.audit-web.cz, Razítka, Vizitky, Razítka