Dnešní datum: 24. 07. 2014  Hlavní
stránka
:: Informační
středisko
:: Tylovo
divadlo
:: Zámek :: Kino :: Knihovna

Akceptujeme!

U nás můžete hradit za služby pomocí platebních karet!


Kde nás najdete?

mapa-kis-objekty


Kultura v Lomnici n.Pop.

Databáze kulturních subjektů v Lomnici n.Pop


Podporujeme regionální výrobce!

logo_produkt


Uživatel
Neznámý čtenář
registrace
proč se registrovat


Uživatelské jméno:

Heslo:
Zrušit registraci


Vyhledávání

Krajský den koně 2011 - 26
Lomnice n. Pop. 4.6.2011
zobrazení: 330
UPOZORNĚNÍ OD POŘADATELŮ SEDMIHORSKÉHO LÉTA!!!Prosíme, věnujte pozornost informaci o zrušení koncertu Vladimíra Mišíka a ETC (29.7.2014) v rámci Sedmihorského léta 2014. Koncert se ruší ze zdravotních důvodů.

Místo něho vystoupí ve stejný termín i čas (tedy v úterý 29.7. od 20 hodin) kapela Spirituál Kvintet.
Držitelé vstupenek na Vladimára Mišíka mohou vstupenky buď vrátit, nebo je použít na koncert Spirituál Kvintet - jsou za stejnou cenu, při vstupu do areálu budou vstupenky akceptovány.

Děkujeme za pochopení - pořadatel festivalu.


Informační e-mailposlat známým - Vytisknout článekvytisknout článek

LOMNICKÝ ZÁMEK JE V LÉTĚ OPĚT RAZÍTKOVACÍM MÍSTEM HRY ZA POVĚSTMI ČESKÉHO RÁJE28.6.2014 - 31.8.2014
zámek Lomnice nad Popelkou


LÉTO NA ZÁMKU 2014


Poznáváte rádi se svými dětmi Český ráj a využíváte při tom cestovatelskou hru Za pověstmi Českého ráje?
Pak je právě pro vás důležitá informace, že lomnický zámek je i v letošním roce opět  razítkovacím místem, kde můžete získat do své cestoknížky jedno z razítek pohádkového putování. Stačí si zakoupit vstupenku na některou z výstav nebo na krátkou prohlídku zámku v rámci akce Léto na zámku 2014.
Za nasbíraná razítka pak můžete v tzv. směnárnách, kterou je i lomnické Informační středisko, získat bonusovou kartu na čerpání některé z nabízených slev a výhod a malou odměnu.

Dalším razítkovacím místem hry Za pověstmi Českého ráje je v Lomnici nad Popelkou Městské muzeum a galerie.

Více informací o cestovatelské hře Za pověstmi Českého ráje, jejích pravidlech a o nabídce v Českém ráji pro děti naleznete na internetových stránkách Českého ráje Český ráj dětem http://www.ceskyrajdetem.cz/.


... celý článek

DOPOLEDNÍ PROMÍTÁNÍ V LÉTĚ POKRAČUJEKulturní a informační středisko pokračuje i v letních měsících v Městském kině s projektem Dopoledního promítání (nejen) pro seniory a rodiče na mateřské a rodičovské dovolené za snížené vstupné 40 Kč.
pátek 27. června je pro vás připraveno pokračování filmového hitu Zdeňka Trošky Babovřesky 2 neboli úsměvný obrázek ze života současné vesnice, který s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu jejím obyvatelům.
Ve středu 30. července můžete vidět české psychologické drama Zdeňka Tyce Jako nikdy.  Malíř, sochař a pedagog okresního významu Vladimír Holas namaloval spoustu obrazů – ale ne tak skvělých, jak si přál. Nebyl ve straně, nebyl ve Svazu výtvarných umělců, nezadal se minulému režimu. Dům v krásné krajině je jeho poslední útočiště, smrt je nevyhnutelná a on nechce umřít v odcizené nemocnici. Chce se skácet ve stoje, tak jak žil… V hlavních rolích Petra Špalková, Jiří Schmitzer, Taťjana Medvecká a Marek Taclík.
Začátky filmů v 9,30 hodin. Pokladna je vždy otevřena půl hodiny před začátkem promítání. Možnost zakoupení občerstvení.

... celý článek

BYL JEDNOU JEDEN KORÁLEK... ANEB VÝSTAVA ŠPERKŮ A DOPLŇKŮ PRO VAŠI KRÁSU A RADOSTSobota 28.6. od 9 hodin - neděle 31.8. do 16 hodin
zámek Lomnice nad Popelkou - přízemí

Léto na zámku 2014

Kulturní a informační středisko vás zve na prodejní výstavu šperků a doplňků z fimo hmoty Zuzany Sůvové z Lomnice nad Popelkou nazvanou Byl jednou jeden Korálek...
Uvidíte a zakoupit si budete moci šperky a doplňky včetně příborů z fimo hmoty, čelenky a pásky z korálků a další drobnosti pro radost.

Otevírací doba: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, Ne 13 - 16 hodin.
Vstupné: 20 a 30 Kč, dále dle ceníku Léta na zámku 2014.


Plakát.


... celý článek

Úprava půjčovní doby v knihovně o prázdninách                            Út  8.00 - 17.00

                            St  8.00 - 13.00


                        bez rozlišení oddělení   Dovolená :    od 21.7. 2014  do 8.8. 2014

 

... celý článek

SUCHÁREK A SEVÁČEK - PATRONI LETOŠNÍHO LÉTA NA ZÁMKU V LOMNICI NAD POPELKOUSobota 28.6.2014 od 9 hodin - neděle 31.8.2014 do 16 hodin
zámek Lomnice nad Popelko u

Letošní Léto na zámku je za dveřmi!!!
Pozor! Suchárkova stezka zámkem až od poloviny července!!! K posunutí termínu došlo z technických důvodů, omlouváme se!!!

Kulturní a informační středisko vás zve k letní návštěvě lomnického zámku! Již v sobotu 28. června tu totiž začíná další ročník cyklu kulturních akcí Léto na zámku 2014.
Čekají na  vás krátké prohlídky zámku, pět výstav včetně Seváčkovy zámecké herny a Seváčkova loučení s létem, promenádní koncert s dechovou hudbou Táboranka na nádvoří zámku nebo zámecké letní kino tamtéž, ale i několik novinek – Letní zámecká školička nebo pohádka pro děti.
Přijďte se od poloviny července blíže seznámit také se skřítkem Suchárkem (vyobrazeným Kamilem Brožem), který především děti provede po zámku a seznámí je s pověstí, jak to možná kdysi vlastně bylo, že se v Lomnici začaly péct Lomnické suchary...
Děti, ale i jejich doprovod jistě zajímá informace, že také v letošním roce bude lomnický zámek razítkovacím místem hry Za pověstmi českého ráje. Razítko do cestoknížky získají po zakoupení vstupenky na výstavu.
Vstupné do zámku: herna a výstavy v přízemí; výstava ve sklepení; výstava v Zámecké minigalerii (1. patro) - 20 a 30 Kč; Všechny výstavy (celý zámek) nebo krátká prohlídka zámku (každou lichou hodinu) + 10 Kč, rodinné vstupné (min. dvě děti) 80 Kč.
Sleva: kupón Šťáva – 1+1 vstupenka (normální) zdarma + upomínkový předmět; kupón Kam na výlet – k zakoupené vstupence na výstavu prohlídka zdarma nebo upomínkový předmět.


Pokladnu letos opět naleznete za pravým bočním vchodem do zámku z nádvoří.    

Otevírací doba Léta na zámku 2014: ÚT – Pá 10 – 16 hodin, So 9 – 12 hodin, neděle 13 – 16 hodin.

Plakát.
Skládačka


Podrobnější informace o akci naleznete níže po rozkliknutí odkazu ... celý článek.

... celý článek

SKLENĚNÁ PLASTIKA PROZÁŘÍ LETNÍ ZÁMECKÉ SKLEPENÍNeděle 22.6.2014 od 15 hodin – neděle 14.9.2014 do 16 hodin
zámek Lomnice nad Popelkou - sklepení
Léto na zámku 2014


Kulturní a informační středisko vás zve v rámci cyklu akcí Léto na zámku 2014 na výstavu známého českého skláře Mariana Volrába SKLENĚNÁ PLASTIKA.
Kurátor výstavy: Jaroslav Bárta.
Přírodní a základní tvary skleněných objektů tavených ve formách, později přebrušovaných, malovaných a mnohdy razantně prořezávaných se vynořují ze tmy sklepního zámeckého prostředí. Sklo se zde vznáší, je pevně vklíněno, nebo se jen dotýká. Některé objekty jsou vystaveny vůbec poprvé a krásný prostor jen umocňuje jejich křehkost a snovost.

Otevírací doba: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, Ne 13 - 16 hodin.
Vstupné: 20 a 30 Kč, dále dle ceníku Léta na zámku 2014.


Plakát.
Pozvánka.

Více o autorovi se dozvíte níže po rozkliknutí odkazu ... celý článek.

... celý článek

LOMNICKÉ KULTURNÍ LÉTO LETOS PODVACÁTÉ18.7.-27.7.2014
Lomnice nad Popelkou

Divadelní spolek J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou vás zve na pořady letošního 20. jubilejního ročníku hudebně dramatického festivalu Lomnické kulturní léto.

Podrobný program naleznete ZDE na plakátě.

Přejeme vám pěkný kulturní zážitek v letní Lomnici.

Odkaz na stránky pořadatele ZDE. ... celý článek

POZOR! ZMĚNA V TERMÍNU ZAHÁJENÍ PRODEJE VSTUPENEK NA LKLPondělí 23.6.2014 od 9 hodin
Informační středisko na Husově náměstí

Upozorňujeme všechny příznivce Lomnického kulturního léta, že na přání pořadatele (DS J. K. Tyl Lomnice n. Pop.) byl změněn termín zahájení prodeje vstupenek na pořady letošního 20. ročniku tohoto hudebně dramatického festivalu, který se koná od 18. do 27. července v Lomnici nad Popelkou.
Prodej vstupenek bude zahájen v pondělí 23. června od 9 hodin v Informačním středisku na Husově náměstí, na pořady v Tylově divadle také na www.kislomnice.cz/rezervace po půlnoci z 22. na 23.6., a dále bude probíhat na místě hodinu před začátkem každého pořadu.

Přejeme vám krásné kulturní zážitky, KIS Města Lomnice n. Pop.
... celý článek

DIVADELNÍ SEZONA KISU V TYLOVĚ DIVADLE POKRAČUJE NA PODZIMMilí diváci a příznivci kultury v Tylově divadle,
první polovina letošní divadelní sezony v uplynulých dnech po koncertu Pěveckých sborů ZŠ pomalu skončila. Nebuďte z toho ale smutní, v červenci se ještě můžete těšit na pořady v rámci Lomnického kulturního léta, navíc kulturní program KISu a dalších subjektů (divadelní představení a koncerty) bude v Tylově divadle pokračovat opět ihned po letních prázdninách.
Na podzimní měsíce pro vás připravujeme představení pražských divadel i ochotnických souborů.

Děkujeme za vaši přízeň v první polovině letošního roku, vaše Kulturní a informační středisko, a přejeme vám pěkné, kulturou nabité léto.

... celý článek

CESTUJTE V LÉTĚ Z LOMNICE ZA KRÁSAMI ČESKÉHO RÁJE VLAKEMChystáte se v létě na výlety v okolí Lomnice nad Popelkou a v Českém  ráji? Využijte ke svým cestám vlakového spojení z lomnického nádraží!
Užitečným pomocníkem pro vás může být jízdní řád vlakového spojení z Lomnice nad Popelkou ve směru na Starou Paku a na Sobotku a Mladou Boleslav , který pro vás zpracoval a půvabně ilustroval Kamil Brož z Lomnice nad Popelkou.
Jízdní řád měl být původně součástí vydaného prvního čísla Lomnických letních turistických novin, ale protože se do nich nakonec nevešel, přinášíme vám ho touto cestou.
Vytištěný ho navíc můžete zdarma získat v Informačním středisku na Husově náměstí.

Přejeme vám šťastnou letní cestu za krásami našeho regionu, vaše Kulturní a informační středisko.

Jízdní řád naleznete ZDE .

... celý článek

VYŠLY LOMNICKÉ LETNÍ TURISTICKÉ NOVINY 2014Lomnické letní turistické noviny 2014 se dostaly ke svým čtenářům!

V týdnu před Krajským Dnem koně a Zámeckou hudební sobotou, které se konají v Lomnici nad Popelkou v sobotu 31. května, vyšlo první premiérové číslo Lomnických letních turistických novin 2014.
Jejich čtenáři (obyvatelé Lomnice nad Popelkou a přilehlého regionu, ale i jeho návštěvníci) a všichni, kteří se zajímají o dění ve městě a okolí, v novinách naleznou aktuální informace o novinkách letošní turistické sezony, pozvánky k návštěvě atraktivních turistických cílů, kalendář vybraných akcí ve městě i Mikroregionu Tábor, tipy na výlety a další informace.
Lomnické letní turistické noviny vydalo Město Lomnice nad Popelkou, redakční rada se skládala z Kulturního a informačního střediska Města Lomnice nad Popelkou a Střední školy Lomnice nad Popelkou.
Noviny vyšly v nákladu 10 tisíc kusů ve formátu A4+, jsou plnobarevné a tištěné na křídovém papíru. Jsou bezplatné.
Vzápětí po vydání byly distribuovány do lomnických domácností. K dostání jsou v Informačním středisku na Husově náměstí. Postupně budou dodány do obcí Mikroregionu Tábor, muzeí, informačních středisek regionu a Českého ráje, na památkové objekty a na další turistické cíle nebo významné kulturní a sportovní akce.
Pro stažení budou k dispozici také v elektronické podobě na stránkách města www.lomnicenadpopelkou.cz nebo Kulturního a informačního střediska www.kislomnice.cz.
Doufáme, že i vy tuto zajímavou novinku přivítáte a že si v tiskovině najdete to pravé, co bude právě vás před nadcházejícím létem zajímat.   

Zde si můžete Lomnické letní turistické noviny přečíst v elektronické podobě.

----------------------------------------------
Lomnické letní turistické noviny 2014
Vydavatel: Město Lomnice nad Popelkou
Redakce: Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou a Střední škola Lomnice nad Popelkou
Grafické zpracování: BÁRTA & BÁRTA
Náklad: 10 tisíc ks výtisků
Formát: A4+ plnobarevné
Lokalita: Lomnice nad Popelkou a okolí (Mikroregion Tábor)

Cena: zdarma

---------------------------------------------------------

... celý článek

LETNÍ ZÁMEK = MODELÁŘŮ RÁJ31.5.2014 od 14 hodin – 31.8.2014 do 16 hodin
zámek Lomnice nad Popelkou - přízemí
Výstava v rámci Léta na zámku 2014

Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou a Dům dětí a mládeže Sluníčko Lomnice nad Popelkou zvou veřejnost na výstavu Jak se dělají modely aneb Jak zábavně trávit volný čas…
Uvidíte papírlové modely budov, chaloupek, zámků, aut, lodí; železniční modelářství (kolejiště) včetně ukázky tvorby krajiny; plastikové modely aut, lodí, vojenské techniky…, které vytvořili členové kroužku papírového modelářství při DDM Sluníčko Lomnice n. Pop. a další spřátelení modeláři. Součástí expozice bude i prezentace kroužku mechatroniky a prodejní stánek Tiskárny DUKASE Hradec Králové.

Zahájení výstavy se koná v sobotu 31.5. od 14 hodin v rámci pódiových vystoupení kroužků DDM na Dětské zámecké sobotě.
Úvodní slovo: Tomáš Herder z DDM Větrník Liberec.

Od 15 do 17 hodin ukázkové dílničky pro veřejnost.

Otevírací doba: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, Ne 13 - 16 hodin.
Vstupné: 20 a 30 Kč, dále dle ceníku Léta na zámku 2014.


Plakát.

... celý článek

SEVÁČKOVO ZÁMKOHRANÍ ZVE DO DĚTSKÉ HERNYStředa 28.5. od 16 hodin – 31.8.2014
zámek Lomnice n. Pop. – zámecká minigalerie (přízemí)
Herna a výstava v rámci Léta na zámku 2014

Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou ve spolupráci s firmou Beseš a Lát, a. s. – VISTA vás zve na akci SEVÁČKOVO ZÁMKOHRANÍ s podtitulem Přijďte si hrát na zámek aneb Kdo si hraje, nezlobí.
Čeká na vás prodejní prezentace výrobků a hraček (stavebnice Seva, panáčků Seváčků, Monti system ad.) firmy Beneš a Lát, a. s. – VISTA a Seváčkova zámecká herna pro děti, které mohu dle libosti a své fantazie sestavovat různé skládačky a stavby.
V průběhu výstavy bude také připravena soutěž o několik hodnotných cen.

Otevírací doba: ÚT - Pá 10 - 16 hodin, So 9 - 12 hodin, Ne 13 - 16 hodin.
Vstupné: 20 a 30 Kč, dále dle ceníku Léta na zámku 2014.

Plakát.

Více o historii firmy - viz níže.

... celý článek

HRA ZA POVĚSTMI ČESKÉHO RÁJE POKRAČUJE I LETOS     Také letos v létě se děti mohu zapojit do turistické cestovatelské hry Za pověstmi Českého ráje. Základním principem této hry je sbírání razítek do cestoknížky v tzv. výletních místech, které získají např. po zakoupení vstupenky do objektu. Seznam výletních míst malí turisté naleznou buď v cestoknížce (zakoupí ji i v Informačním středisku na náměstí za 30 Kč), v cestomapě (součást cestoknížky), jejichž aktualizované podoby nedávno vyšly na webových stránkách www.ceskyrajdetem.cz .

   Každých 5 razítek pak lze v tzv. směnárně, kterou je na Lomnicku pouze Informační středisko, vyměnit za bonusovou kartu (poskytne slevu na některou nabízenou službu) a malou odměnu.

... celý článek

index | 1-15 | následující | Celkem 20 článků


 
Aktuální kalendáře akcí ke stažení!
Přehled kulturních akcí Program kina Kalendář akcí

KIS E-SHOP

Internetový
obchodní dům
VSTUPTE!

Navštivte náš internetový obchodní dům!


Nový ON-LINE katalog Městské knihovny

Vstup do katalogu!


Lomnické kino na facebooku!

facebook


Předprodej vstupenek v KIS

 Ticketstream

Ticketportal

Ticket Art

e-vstupenka


Aktuality
Výroba razítek v KIS!

KIS je tady pro Vás!

Kulturní a informační středisko bylo založeno v roce 2002 jako příspěvková organizace Města Lomnice n.Pop. Od počátku vyvíjí aktivity ve prospěch lidí všech generací a to v oblasti, kultury, cestovního ruchu a společenských aktivit. I vy si jistě vyberete ze široké škály nabídky.


Anketa

Jaké mapy využíváte v současné době nejčastěji?Celkem hlasovalo: 510


Klub Seniorů - 13
17.9.2013 - zámek
zobrazení: 172

Partneři KIS

 
 
© 2007 -2013 Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou     
Editing, design by Audit-web, s. r. o., www.audit-web.cz, Razítka, Vizitky, Razítka